Underworld, Anna Calvi i Acid Arab na Tauron Nowa Muzyka Katowice 2020

fot. Underworld / Facebook

Poznaliśmy headlinera 15. Tauron Nowej Muzyki. Underworld — twórcy hymnu pokolenia lat 90. wystąpią w Katowicach. Podczas festiwalu zagrają też Rival Consoles, Acid Arab i zadziorna Anna Calvi. Zapowiada się gorący początek lata.

Walijski zespół Underworld ogłoszony headlinerem Tauron Nowej Muzyki 2020. Sprzedaż ich płyt można liczyć w milionach, ale zespół nigdy nie zrezygnował z artystycznych ambicji, nawet po komercyjnym sukcesie ponadczasdowego "Born Slippy (Nuxx)", który transportował ich muzykę do serca mainstreamu za sprawą filmu "Trainspotting". Po nominacji do nagrody Grammy za "Barbara Barbara, we face a shining future”, Underworld powrócił z nową płytą. "Drift Series 1”, która jest podsumowaniem serii nagrań pod tym samym tytułem. Z pewnością 12 czerwca w Katowicach nie zabraknie przekroju ponadczasowej już twórczości, ze wcześniej wspomnianym już "Born Slippy (Nuxx)", jak i nowego materiału. 

Poza mocnym elektronicznym uderzeniem headlinera 15. Tauron Nowa Muzyka nie zabraknie też równie elektryzujących melodii z gitarą na pierwszym planie. Tego samego dnia podczas festiwalu wystąpi Anna Calvi. Zadziorna wokalista i gitarzystka w 2011 roku była jedną z najlepiej rokujących brytyjskich artystek. Dwukrotnie nominowana do Mercury Prize, w ubiegłym roku wydała album z rockowym zacięciem — "Hunter". Płyta udowadnia, że nie bez powodu porównuje się artystkę do PJ Harvey — estetyka i wrażliwość na dźwięki jest podobna, a jej występy na żywo są równie poruszające i nieprzewidywalne. 

Drugi weekend czerwca będzie też pełen energii za sprawą multikulturowego zespołu z Paryża, czyli Acid Arab — reprezentanci muzyki elektronicznej, którzy klimat paryskich klubów łączą z orientalnymi arabskimi rytmami. Ponadto pojawią się: Rival Consoles, SEED Ensemble i Afrodeutsche. 

Autor: Aleksandra Siążnik