Dzień otwarty radia. Rekonstrukcje medyczne. Spalarnia śmieci. Spór w Hażlachu.

To będzie wyjątkowy dzień. W najbliższą niedzielę dzień otwarty Radia Katowice. Będzie to okazja by się poznać, porozmawiać o naszej pracy i zobaczyć jak funkcjonuje radio. Kto je tworzy? I jak działa? To sprawdzał Łukasz Szwej.


 

Z udziałem ponad 200 lekarzy, specjalistów z Europy Zachodniej, Stanów Zjednoczonych i Korei Południowej, w gliwickim Centrum Onkologii rozpoczęło się, organizowane po raz pierwszy w Polsce, dwudniowe sympozjum poświęcone medycynie rekonstrukcyjnej.  Jak mówi prof. Krzysztof Składowski - szef gliwickiego instytutu, warto było przed laty zainwestować w te dziedzinę medycyny, by dziś być zaliczanym do grona najlepszych w Europie i na świecie. Tematem zainteresował się Wojciech Skowroński


 

Temat planowanej budowy spalarni śmieci w Rudzie Śląskiej od początku budzi silne emocje. W czasie wczorajszej rozprawy administracyjnej na ten temat mieszkańcy mieli okazje zadawać pytania inwestorom, którzy stoją za całym przedsięwzięciem. Jak można się domyślić jej przebieg był burzliwy. Materiał przygotował Samuel Baron.


 

Mała afera taśmowa wybuchła w pod cieszyńskiej gminie Hażlach,po tym jak pani sekretarz urzędu,podczas obrad komisji rady zwróciła się do sołtysa wsi Zamarski oraz radnej słowami-"proszę się nie angażować". Mimo zarejestrowania tych słów w trakcie rutynowego nagrania obrad sekretarz urzędu zdecydowanie się ich wypiera.To spowodowało,że czworo radnych zażądało zwołania sesji nadzwyczajnej miejscowej rady. Uczestniczył w niej nasz reporter, Andrzej Ochodek


 


Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Relacje reporterów Radia Katowice