Otwieramy się dla Słuchaczy Radia Katowice

fot. Aleksandra Siążnik/Radio Katowice

Radio Katowice szeroko otwiera drzwi dla swoich słuchaczy. W naszej rozgłośni trwa dzień otwarty. Można przyjść zobaczyć radio od kuchni, spotkać ulubionych dziennikarzy i wziąć udział w programach na żywo.

17 listopada 2019 r. Radio Katowice otwiera swoją siedzibę. Słuchacze mogą zwiedzić mury rozgłośni, a także podejrzeć jak wygląda radiowe studio oraz praca dziennikarzy od kuchni. Ponadto, zapraszamy do wzięcia udziału w audycjach na żywo. 

To okazja, by się poznać – mówi Piotr Ornowski, prezes i redaktor naczelny rozgłośni.

Przyjaciele Radia na medal przybyli do rozgłośni jeszcze przed rozpoczęciem 

— W końcu będziemy mogli zobaczyć jak wyglądają Redaktorzy — mówi słuchacz z Poraja. 


— W Ostrzeszowie na południu wielkopolski też słychać Radio Katowice — mówi jeden ze słuchaczy oprowadzanych po Radiu.


Setki osób odwiedzają Radio Katowice i dzielą się swoimi wrażeniami.


W sumie ponad półtora tysiąca słuchaczy Radia Katowice odwiedziło rozgłośnię.


Zaczęliśmy o godzinie 10:00 audycją ekologiczną dla dzieci Eko-ranek, na którą przybyło wielu młodych słuchaczy. O 12:30 w Studiu im. Jerzego Haralda odbyło się spotkanie z red. Agnieszką Strzemińską oraz Urszulą Pawlik, które opowiedzą "O czym myśli historia", a chwilę po godzinie 16:00 red. Ewa Niewiadomska spotka się z Robertem Talarczykiem, dyrektorem Teatru Śląskiego oraz prof. Krystyną Doktorowicz,  Agnieszką Radzikowską i Dariuszem Chojnackim.Regulamin zwiedzania Radia Katowice.

Cały czas można też zwiedzać naszą rozgłośnię oraz dokonać zakupów na radiowym stoisku. Dzień otwarty Radia Katowice potrwa do godziny 16:00. Zapraszamy do naszej siedzimy przy ul. Ligonia 29 w Katowicach.

/as/rs/pg/