Iggy Pop wystąpi na OFF Festivalu 2020

fot. mat. prasowe / Iggy Pop

Ojciec punk rocka, Iggy Pop, już po raz drugi odwiedzi katowicki OFF Festival. Pojawiły się pierwsze ogłoszenia artystów, którzy wystąpią podczas OFF'a w 2020 roku.

Iggy Pop. Nie trzeba go przedstawiać, ponieważ jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych rockowych frontmanów. Temu artyście niestraszne są elektroniczne podkłady, korzenny blues, czy ściany gitar. Jego dzikość w muzyce jest nie do podrobienia i można ją zestawić z niezwykłą świadomością dźwięków. Pierwszy raz wystąpił podczas OFF Festivalu 7 lat temu. Stanął wtedy na czele The Stooges i porwał publiczność. Na nowym albumie "Free", zarzuca wędkę i nieśpiesznie kieruje się ku równowadze. Za sprawą wspomnianej płyty, której premiera miała miejsce we wrześniu 2019 r., artysta wróci do Katowic, aby zagrać w Dolinie Trzech Stawów z solowym materiałem. 

Przed nami 15. edycja OFF Festivalu, czyli dorocznego święta muzyki alternatywnej. Iggy Pop wystąpi drugiego dnia festiwalu. Dzień wcześniej będziemy mogli usłyszeć feministyczne trio - Bikini Kill, natomiast w niedzielę organizatorzy proponują gitarowe granie zespołu Tropical Fuck Storm

Przyszłoroczna edycja festiwalu odbędzie się 7- 9 sierpnia. 

Autor: Aleksandra Siążnik


Wiadomości regionalne