Ubodzy. Cicha szkoła. Przedszkola daltońskie.

W ubiegłym tygodniu w Katowicach zakończyły się Światowe Dni Ubogich. W tym roku trwały aż cztery dni, w czasie których ubodzy uczestniczyli w różnych warsztatach i wydarzeniach. Jednak koniec Dni Ubogich nie oznacza, że potrzebujący pozostaną bez pomocy, gdyż w Katowicach są organizacje i ludzie, którzy troszczą się o dobro innych, także na co dzień. O szczegółach Klauidusz Chołota.



Choć trudno to sobie wyobrazić, w naszym regionie działa szkoła, w której podczas przerw jest przyjemnie i cicho. To szkoła podstawowa w Wyrach. Pomysłowi rodzice wraz z dyrektor placówki zebrali pieniądze na wyciszenie korytarza i zakup wyciszających mebli. Warto przypomnieć, że to nie pierwszy tak nowoczesny projekt w Szkole Podstawowej w Wyrach. Uczniowie, jako jedni z pierwszych w regionie, zamiast krzeseł uczyli się na terapeutycznych piłkach. Chodziło o korzyści dla kręgosłupa oraz aktywność mięśni podczas lekcji. Czekamy zatem na kolejne pomysły. Wyry odwiedziła reporterka Radia Katowice Agnieszka Loch.



W Częstochowie trwa konferencja pod hasłem "Motywacja ucznia miarą efektywności Planu Daltońskiego". Przedstawiciele placówek oświatowych i prelegenci z Polski i zagranicy dyskutują o sposobie nauczania dzieci poprzez Plan Daltoński, czyli indywidualnej pracy uczniów zrywającej z tradycyjnym klasowo-lekcyjnym systemem kształcenia. W trakcie konferencji przedszkola z Częstochowy i okolic otrzymują trzyletnie certyfikaty uprawiające do prowadzenia nauki wg Planu Daltona. Szczegóły w nagraniu Krzysztofa Słabikowskiego.



INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl