Alicja Boncol - Big Power Kick. Radiosesja.

Alicja Boncol – niekwestionowana królowa polskiej sceny country i country-rock, doceniana nie tylko przez środowisko muzyków, krytyków i fanów w naszym kraju, ale i w macierzystych dla tego gatunku Stanach Zjednoczonych Ameryki. 

Od 25 lat pokazuje, że kobiecy temperament sceniczny oparty o fenomenalne predyspozycje wokalne, może w trakcie koncertu doprowadzić publiczność do wrzenia, wzruszenia, ale i do refleksji. Tak szeroki wachlarz zdolności wywoływania emocji, posiadają tylko wyjątkowi artyści, a Alicja Boncol bez wątpienia się do nich zalicza. Jej występy wspiera Koalicja, czyli zespół porywających instrumentalistów tworzących każdorazowo w trakcie koncertów muzyczną lokomotywę, której nic i nikt poza Alicją nie jest w stanie ujarzmić. Twórczość Alicji od wielu lat wspiera, w warstwie lirycznej Tomasz Jarmołkiewicz, a w muzycznej Adam Kłos. 

Najbliższy koncert w Polskim Radiu Katowice będzie okazją do prapremierowego wysłuchania utworów składających się na repertuar przygotowany na trasę koncertową pn. Big Power Tour organizowaną w 2020 roku z okazji wydania nowego albumu artystki pt. Big Power Kick.

W Studiu Koncertowym im. Jerzego Haralda z artystką wystąpią: 

  • Mikołaj Bienek – instr. klawiszowe, 
  • Marcin Surlej – gitary, 
  • Piotr Kochanek – gitara basowa, 
  • Kamil Wantuła – perkusja, 
  • Artur Konwiński – gitara steelRadiowe Wydarzenia