Białe szaleństwo w Beskidach. Ruszają kolejne stoki.

Regularne opady śniegu w górach, jakie miały miejsce w ostatnich dniach, umożliwiły rozpoczęcie pracy kolejnych ośrodków narciarskich. 

Najwięcej tras do wyboru jest w Szczyrku. W sobotę otwarty został m.in. Beskid Sport Arena, gdzie aktualnie dostępne są trzy trasy. W tej samej miejscowości działa już także ośrodek Biały Krzyż oraz Szczyrk Mountain Resort, w którym działa kolej na Zbójnicką Kopę oraz talerzyk na Małe Skrzyczne. Warunki określane są jako dobre. Pokrywa śnieżna waha się od 25 do 50 centymetrów. 

Na Złotym Groniu w Istebnej aktualnie funkcjonuje talerzyk oraz kolej 6 osobowa, działają także wyciągi w kompleksie Zagroń. 

Cały czas trwają przygotowania na Palenicy w Ustroniu. Planowo mały wyciąg ruszyć ma w poniedziałek, natomiast kolej wystartuje 3 stycznia. 

W Wiśle trwa intensywne naśnieżanie. Aktualnie funkcjonuje mały wyciąg Stacji Narciarskiej Stok. Gotowość do sylwestra deklaruje także Wisła Nowa Osada. Pracę rozpoczyna także ośrodek na Soszowie, gdzie intensywnie przygotowywane są trasy narciarskie.

Autor: Kamil Jasek /rs/