Narty w mieście. Szyszki w Beskidach.

Białe szaleństwo w mieście to trudny temat, szczególnie przy takiej pogodzie jaką mamy za oknem.

Co jednak robić skoro ferie kuszą, a narty się kurzą? Jeżeli mieszkamy w Beskidach temat jest prosty. Gorzej jeżeli jest to środek górnośląsko-zagłębiowskiej aglomeracji. Na miasto z nartami w poszukiwaniu śniegu ruszył reporter Radia Katowice, Kamil Jasek.


W Beskidach mamy namiastkę sezonu zimowego, natomiast leśnicy pełny sezon... szyszkowy.

Trwa bowiem zbiór szyszek z najdorodniejszych, istebniańskich świerków i jodeł. Cenne nasiona trafią do Karpackiego Banku Genów w Jaworzynce.
Trafił tam i nasz reporter, którego oprowadzał Zenon Rzońca.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl