Wspólnota. Ślady.

Wspólnota nut, instrumentów, dźwięków o śladach jedności w świecie muzyki w najnowszej audycji "Ślady-Wspólnota". Na wywiad z utalentowanymi studentami Akademii Muzycznej w Katowicach zaprasza serdecznie ks. Bartek. Dawid Kawaler trąbka, Michał Serwin - klarnet i Karol Jóźwik -  wiolonczelista oraz dyrygent, opowiedzą o swojej wielkiej przygodzie z muzyką klasyczną. W przerwie przejmującej rozmowy muzyczna perełka z trąbkami w pierwszej roli - "Childrens of Sanchez" w wybornym wykonaniu Sinfonia Varsovia Brass. Serdecznie zapraszamy! 


 


Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl