Optymalizacja autobusów. Wandale.

W Bielsku-Białej od nowego roku tamtejszy MZK to spółka z o.o., czyli nastąpiła zmiana struktury własnościowej.

Dla mieszkańców jednak nie to jest najważniejsze, kto jest właścicielem, ważne, by autobusy jeździły tak jak trzeba i tam gdzie trzeba. I dlatego poproszono lud miejski by się wypowiedział. Od 6 grudnia w Bielsku-Białej trwały konsultacje dotyczące (tak to określają urzędnicy) "optymalizacji sieci komunikacyjnej w Bielsku-Białej 2020 plus". Zakończyły się wczoraj, pytanie co z tych pomysłów, uwag i projektów wejdzie w życie, kiedy i za ile. I o to dziś pytał nasz reporter.


W Częstochowie wandale zniszczyli grill park zbudowany w ramach budżetu obywatelskiego.

Inwestycja kosztowała ponad 100 tysięcy złotych. Jej zadaszenia zostały pomalowane farbą. W okolicy zniszczone są także ławki, tablice informacyjne, a nawet drzewa. Nie podoba się to mieszkańcom, a także Urzędowi Miasta, który ubolewa, że zamiast przeznaczać pieniądze na nowe nowe ławki, czy kosze na śmieci - musi naprawiać te, które już powstały. INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl