Fryderyk Festiwal 2020. Poznaliśmy kolejnych artystów!

fot. mat. prasowe

Poznaliśmy kolejnych artystów, którzy wystąpią 14 marca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym podczas Fryderyk Festiwal 2020!


Tegoroczną edycję wręczania najbardziej prestiżowych nagród muzycznych w Polsce zainauguruje Gala Muzyki Poważnej w katowickim NOSPR. Odbędzie się ona 8 marca.

14 marca z kolei w Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbędzie się wręczenie nagród w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzu. Właśnie wtedy wystąpią przed nami artyści z najwyższej półki.

Będą to: Perfect, Viki Gabor, Organek, Król i KęKę.

Zespół Perfect zostanie uhonorowany Złotym Fryderykiem za wkład w polską muzykę, którą wykonują już od 40 lat. Viki Gabor, zwyciężczyni ubiegłorocznej Eurowizji Junior, z legendarnym zespołem rockowym, wystąpią 14 marca, w dzień wręczenia nagród. Dołączą tym samym do line-upu wspólnie z zapowiedzianymi już wcześniej wykonawcami – Kayah, Darią Zawiałow, Muńkiem Staszczykiem oraz Krzysztofem Zalewskim. 

15 marca z kolei wystąpią przed nami Organek – zespół bardzo znany i obyty na polskiej scenie muzycznej, ze znanym frontmanem, Tomaszem Organkiem, a także Król oraz KęKę, wykonujący zupełnie inne rodzaje muzyki. Nie zabraknie także, ponownie, Darii Zawiałow oraz Natalii Przybysz i Baranovskiego.


/pg/