OFF Festival 2020. Poznaliśmy kolejnych artystów.

fot. mat. prasowe / Mac DeMarco

Pierwsze ogłoszenia OFF Festivalu już pokazały, że tegoroczna edycja będzie prawdziwym rollercoasterem osobowości. Kolejni artyści tylko to potwierdzają. Mac DeMarco, Piernikowski, Alyona Alyona i wielu innych, odda uczestnikom to, co ma najlepsze w swoim repertuarze. 

OFF Festival to pięć scen, każda inna, każda warta uwagi. Scena Eksperymentalna to ta, która każdego roku podczas ogłoszeń budzi najwięcej emocji. Dlaczego?. Każdego roku, najczęściej artysta, który sam jest line-uperem festiwalu, zostaje jej kuratorem. W skrócie, to na nim spoczywa odpowiedzialność za to, kogo zobaczymy na wspomnianej Scenie Eksperymentalnej. OFF 2020, dokładnie niedziela 9 sierpnia, to będzie debiut w tej roli Maca DeMarco. Z uwagi na jego twórczość, podejście do publiczności i bycia na scenie, możemy spodziewać się braku zadęcia, luzu i jeszcze więcej słońca, a jak wiemy prognozy pogody lubią ten sierpniowy weekend. On sam również wystąpi na jednej ze scen i będzie to bardzo przyjemny występ, bo jak pisał "Rolling Stone" - słuchanie najnowszej płyty Maca, czyli "Here Comes the Cowboy", to jak głaskania kota przez 45 minut. Tegoroczny OFF jest prawdziwym świętem DeMarco - artysta zaprojektował także kolekcjonerskie bilety - nakład limitowany. 


Kolejnym dużym ogłoszeniem jest Piernikowski. Fascynująca postać sceny hip-hopowej, alternatywnej...i teatralnej. Jego sukces, duetu SYNY, czy współpracy z Janem Klatą zwieńczył już kolejnym autorskim albumem "The best of moje getto", który w 2019 roku był oceniony jako jeden z najlepszych i nie pomijano go w podsumowaniach roku. Na OFF Festivalu wystąpi z gośćmi dobrze znanymi dla fanów muzyki alternatywnej, a także nieobcy scenom w Dolinie Trzech Stawów - Adam Repucha, Kacha Kowalczyk, Hades i Michał Fetler. Nieznane to drugie imię OFF Festivalu. To sierpniowe święto muzyki lubi debiutantów, których płyty, często jeszcze nie zdążyły ostygnąć. Alyona Alyona to jedna z najbardziej wyrazistych debiutantek ubiegłego roku. Niedawno była jeszcze nauczycielką wczesnoszkolną na Ukrainie, dzisiaj jest gwiazdą hip-hopu. Pomógł w tym YouTube, ale też niezaprzeczalna charyzma 28-latki. 

Muzycy goszczący na OFF Festivalu to nie tylko pokłady talentu, często ich historia jest równie przejmująca. Lazarus, kolejny artysta, którego trzeba posłuchać, bo na jego muzyce poznali się już najlepsi. Swoim bluesem, pełnym przykrych doświadczeń, ale też nadziei, buduje mosty. Życie go nie rozpieszczało, jest albinosem, co w Malawi, z którego pochodzi, naraża go na śmiertelne niebezpieczeństwo; to też stało się jego misją. Zyskał wsparcie Amnesty International, ONZ i muzyką naprawia świat. Poza debiutancką płytą, powstał też film dokumentalny o jego życiu, który wyprodukowała Madonna wraz z zapleczem swojej fundacji. Muzyka łagodzi obyczaje. Ot co! 

OFF Festival 2020 odbędzie się w katowickim parku leśnym, 7- 9 sierpnia.

Autor: Aleksandra Siążnik