Trwa Śląski Festiwal Nauki. Dzień szkół.

Pod hasłem "Nauka jest bliżej" w Katowicach trwa 4. Śląski Festiwal Nauki. 

Impreza podzielona jest na dwie części: wystawowo-wykładową na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego oraz IV Festiwal Szkół Ponadpodstawowych "Sięgnij po zawód" na terenie katowickiego Spodka. 

Przestrzeń festiwalową podzielono na sześć obszarów wiedzy: nauk ścisłych, nauk przyrodniczych, nauk technicznych, nauk humanistyczno-społecznych, medycyny i zdrowia oraz sztuki. Nowością jest strefa elektromobilności. Strefie dziecka w tym roku towarzyszy strefa aktywności, której uczestnicy będą mogli nauczyć się kształcenia odpowiednich nawyków związanych m.in. z utrzymywaniem właściwej postawy ciała. Podczas festiwalu można zobaczyć mobilne studio Radia Katowice, poznać naszych dziennikarzy zajmujących się nauką i ekologią. 


IV Festiwal Szkół Ponadpodstawowych "Sięgnij po zawód” to jeden ze stałych elementów Śląskiego Festiwalu nauki i okazja dla uczniów szkół podstawowych, by zapoznać się z ofertą edukacyjną liceów ogólnokształcących, techników oraz szkół branżowych I stopnia. 

— To też nietypowy początek 2 semestru — zachęca rzecznik prasowy Śląskiego Festiwalu Nauki Radosław Aksamit.
Coraz więcej młodzieży swoją przyszłość wiąże z nowoczesnymi technologiami i rynkiem IT. Licealistki z Mikołowa zachęcają, aby profilami ścisłymi zainteresowały się też dziewczyny.


W tym roku festiwalowe wydarzenia przebiegają pod hasłem "Nauka jest bliżej", dlatego poniedziałkowe wydanie magazynu Nauka na UKF-ie będzie transmitowane w radiu i w internecie właśnie z Międzynarodowego Centrum Kongresowego.


Od niedzieli tysiące mieszkańców naszego regionu bierze udział w Śląskim Festiwalu Nauki w Katowicach. Śląski Festiwal Nauki to jedna z największych tego typy imprez w Europie.

Autor: Katarzyna Głuch-Juszkiewicz /rs/