Ferie w Beskidach

Drugi tydzień ferii powoli dobiega końca. Nie mogliśmy tego zignorować! W tym tygodniu wybraliśmy się w Beskidy, by sprawdzić jak odpoczywa się w polskich górach.

Na audycję zaprasza duet charyzmatycznych prowadzących - Mateusz i Wiktor, którzy opowiedzą, co ciekawego działo się podczas ferii w Ustroniu i Wiśle. Zabiorą nas pod Czantorię, by sprawdzić, jak bawią się na stoku narciarskim amatorzy białego puchu. Pojawią się również rozmowy ze spotkanymi podczas spacerów górskich turystami, a także z lokalnymi mieszkańcami. Wspólnie z nimi zastanowimy się nad tym, co tworzy "magię gór". Jak co tydzień oprócz duetu prowadzących, gości i materiałów reporterskich, ekipa "Czasu na nas" przygotowała także "Przegląd wydarzeń - Na Czasie" i "Polecenie". 


Przegląd wydarzeń - Na Czasie

W dzisiejszym przeglądzie o Śląskim Festiwalu Nauki, gdzie zagości m.in. Grupa Filmowa Darwin, premierze gry Cyberpunk, która znowu została przesunięta i odnawialnej energii, która będzie zasilać jedno z miast w Japonii. Zapraszają Marcel i Bruno.


 

Polecenie

Przy mikrofonie Adela Gamrat. Dzisiaj chcę Wam polecić debiutancki album zespołu Streets pt. "First". Jest to mało znana amerykańska  grupa, grająca melodyjny hard rock, założona w 1982 roku. Usłyszymy na niej, wpadające w ucho melodie gitary, klimatyczne klawisze o zsyntezowanym brzmieniu i oczywiście zapadające w pamięć refreny. To co jednak szczególnie wyróżnia ten zespół to świetny wokalista Steve Walsh i gitarzysta Mike Slamer. Walsh, były członek grupy Kansas, pokazuje tutaj swoją rozległą skalę głosu, a Slamer zachwyca nas swoimi solówkami. Podsumowując, jest to świetna płyta dla wszystkich miłośników chwytliwych, hardrockowych kawałków. Polecam jej posłuchać szczególnie, gdy jesteście znudzeni czy zmęczeni – z pewnością poprawi wam humor.


 


PLAYLISTA: 

1. Dua Lipa - Don't Start Now, 

2. SHANGUY - Désolée

3. Mrozu - Napad

4. Kwiat Jabłoni ft. Bum Bum Orkestar  - Idzie Zima

5. Dawid Podsiadło - Najnowszy Klip 

6. Streets - If Love Should Go

7. Justin Bieber - Yummy  


"Czas na nas" to audycja młodzieżowa dla uczniów, licealistów oraz studentów. W programie poruszamy problemy, które zajmują młodych na co dzień – fascynacje muzyczne, ochrona przyrody, twórczość teatralna, działalność społeczna i charytatywna. W każdy środowy wieczór na naszej antenie rządzi młodość.

Audycję koordynuje Samuel Baron i Małgorzata Lachendro.

Środa, godz. 20:15.