Walentynki. Love Story. Nazywam się Miliard. Żubr.

Święto Zakochanych można kochać lub nienawidzić, ale na pewno nie można zaprzeczyć, że zakochani są wśród nas. Ale zakochanie to dopiero kolejny etap znajomości. Jak szukać swojej połówki, gdzie szukać i co się pozmieniało w matrymonialnej materii potrafiła zbadać nasz reporterka.


Ale proszę uważać z tym zakochaniem, bo podobno w zbyt dużych dawkach szkodzi, no i często - jak państwo słyszeli - biorą się z tego dzieci. A to nagranie przygotowała Joanna Opas.

Miłość zdominowała dziś nasz popołudniowy program, ale to chyba oczywiste, choć historia, którą teraz chcemy Państwu opowiedzieć, wcale oczywista nie jest, jednak jest prawdziwa. To będzie patelniane love story, snuć je będzie postać z komiksu, czyli Stefania Dyduch, Ślązaczka z dziada pradziada. Brzmi tajemniczo? To dobrze. Tak ma być. Na razie czas na historię miłosną, której wysłuchała Agnieszka Strzemińska.


Taka to piękna historia. A co ma wspólnego ta miłość z patelnią i komiksem? Opowiemy Państwu szczegółowo w poniedziałkowe popołudnie -  o 17.30 postać z komisu pojawi się raz jeszcze i przyniesie nie tylko patelnie. Zapraszamy już dziś, w Walentynki!

To zjawisko, które występuje we wszystkich kulturach i dotyka przedstawicielek różnych sfer społecznych, niezależnie od ich zamożności czy wykształcenia - mowa o przemocy wobec kobiet. Faktyczne jej rozmiary są nieznane, bo wciąż niewiele z nich decyduje się na to, by o przemocy opowiedzieć. Aby to zmienić, okazać solidarność i nietypowy gest wsparcia organizowana jest od kilku lat na całym świecie akcja pod hasłem "Nazywam się Miliard". Gest nietypowy, bo w formie tańca. Przygotowaniom do jej finału w Dąbrowie Górniczej przyglądała się nasza reporterka.


Odrzucony przez stado żubrzyk z pokazowej zagrody żubrów w Pszczynie ma się dobrze i rośnie jak na drożdżach. W ciągu kilku miesięcy jego waga przekroczyła 60 kilogramów. Na razie jego główną towarzyszką jest owieczka o imieniu kropka, za jakiś czas ma się to jednak zmienić. Bardzo możliwe, że mały Plestor da początek nowemu stadu. Przyjaznego żubra odwiedził z mikrofonem reporter Radia Katowice, Kamil Jasek. 
Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Relacje reporterów Radia Katowice