Kolejny dzień na 22. Lotos Jazz Festival Bielska Zadymka Jazzowa

Amerykański saksofonista Kenny Garrett i brytyjski zespół sceny funkowej PBUG, to gwiazdy kolejnego dnia 22. Lotos Jazz Festival Bielska Zadymka Jazzowa. Koncerty odbędą się w Klubie Klimat w Bielsku-Białej.

Laureat nagrody Grammy Kenny Garrett, który na zadymkowej scenie zagra ze swoim quintetem. Usłyszymy materiał z ich płyty "Do your dance".
O tej samej porze w katowickim Kinoteatrze Rialto odbędzie się drugi koncert "Two Women - Two Saxes". Na scenie pojawi się polska, debiutująca saksofonistka Marta Wajdzik oraz amerykańska saksofonistka Lakecia Benjamin.

Z kolei na sobotę zaplanowano dwa koncerty "Śląsk z góry na dół". W Zabrzu w Kopalni Guido - 320 metrów pod ziemią zagra septet jazzowy EABS, a w Schronisku na Szyndzielni - 1001 metrów nad poziomem morza wystąpi grupa Mitch & Mitch.

Lotos Jazz Festiwal Bielska Zadymka Jazzowa, jedna z największych imprez jazzowych w kraju, odbywa się pod patronatem Polskiego Radia Katowice. Będziemy transmitować za pośrednictwem naszej strony internetowej oraz YouTube i Facebooka, wyjątkowe koncerty:
- w piątek o 19.30 z Kinoteatru Rialto – Marta Wajdzik Quartet i Lakecia Benjamin.
- w sobotę o 19.30 pod hasłem „Śląsk z góry na dół” Jazzowe podziemie z kopalni Guido – EABS.
- w sobotę o 19.30 pod hasłem "Jazz na szczycie" ze Schroniska na Szyndzielni – Mitch & Mitch.

Koncerty będą także transmitowane przez Radio Katowice na częstotliwości 101,2 FM.

Festiwal zakończy w niedzielę koncert słynnego francuskiego multiinstrumentalisty Richarda Galliano, który w Katowicach rozpocznie obchody 50-lecia swojej pracy artystycznej. Wystąpi z nim Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach.

/iar/mm/