Beskidy Zimą w Bielsku. Studio plenerowe Radia Katowice.

fot. Piotr Grzesiak/Radio Katowice

Studio plenerowe Radia Katowice stanie w Bielsku-Białej. Naszą radiową ekipę spotkać będzie można na placu w centrum miasta przy Pomniku Bolka i Lolka.

W ramach wspólnej akcji z marszałkiem województwa śląskiego odkrywamy Beskidy zimą. Powiemy o atrakcjach Bielska-Białej, o zabytkach, muzyce, sporcie, a także o walorach turystycznych. Zajrzymy do Studia Filmów Rysunkowych, odwiedzimy Zamek Sułkowskich, będziemy też spacerować po górach. Po 13:00 przy naszym studiu plenerowym próbkę swoich umiejętności zaprezentują artyści z Bielskiej Zadymki Jazzowej.    

Do tej pory w ramach akcji "Beskidy zimą" odwiedziliśmy m.in. Wisłę, Trójwieś, Szczyrk czy Żywiec. Przez cały dzień, 29 marca, relacje reporterskie na antenie Radia Katowice. 

W rozmowie z Agnieszką Strzemińską, zastępca prezydenta Bielska-Białej, Adam Ruśniak, powiedział, że miasto budzi się po Bielskiej Zadymce Jazzowej.


Odwiedziliśmy także Zamek Sułkowskich, gdzie naszym przewodnikiem był historyk, Piotr Kenig.


Agnieszka Strzemińska, wraz z Markiem Hetnałem wjechała na Szyndzielnię. Wiceprezes firmy ZIAD, która jest właścicielem kolei linowej zaznacza, że Szyndzielnia to turystyczna wizytówka Bielska-Białej.


Wieczorem na Szyndzielni odbędzie się jeden z koncertów Bielskiej Zadymki Jazzowej.

Warunki w Bielsku-Białej w ten weekend są sprzyjające. Turyści mogą zarówno wybrać się na piesze wędrówki, jak i jeszcze pojeździć na nartach, jak mówi starszy ratownik Grupy Beskidzkiej GOPR, Artur Jeziorski.


Część ośrodków narciarskich, które w ostatnich dniach z powodu braku śniegu zamknęło stoki, w ten weekend ponownie zaprasza miłośników szusowania.
/as/pg/