Babskie ostatki

fot. Andrzej Ochodek/Radio Katowice

W audycji: 

  • Babskie ostatki w Cierlicku organizowane przez Kluby Kobiet i Seniora Cierlicko-Centrum, Kościelec, Stanisłowice i Grodziszcz.
  • Zespół Teatralny im. Jerzego Cieńciały, działający przy Miejscowym Kole PZKO w Wędryni, przygotowuje nową sztukę Jozefa Banaša „No coment lub idioci w polityce”.
  • Ratowanie tradycyjnych drewnianych domów w Bukowcu. W ostatnich dniach w Bystrzycy i Bukowcu odbyły się spotkania osób zainteresowanych ochroną bukowieckich drzewionek. Inicjatorką akcji jest etnograf Irena Cicha, jednak wiele lat wcześniej uwagę na ten problem zwracał już prof. Karol Daniel Kadłubiec.
  • Szlak Kobiet Śląska Cieszyńskiego z Władysławą Magierą – Wanda Wójcik z Orłowej.To audycja o Polakach i dla Polaków mieszkających w Republice Czeskiej. Nasza rozgłośnia chce być na stałe obecna w Państwa domach. Będziemy z naszymi mikrofonami wszędzie tam, gdzie dzieje się co ważnego i gdzie krzewiona jest polskość – w Karwinie, Hawierzowie, Czeskim Cieszynie czy oczywiście Jabłonkowie. Chcemy pokazać, że graniczna rzeka Olza może bardziej łączyć niż dzielić.

Czekamy na Państwa informacje, komentarze pod adresem: zaolzie@radio.katowice.pl.

Polecamy też podcast.


U Polaków za Olzą