Czas na nas. Intel Extreme Masters.

Dziś w audycji Czas na nas relacja z najważniejszego wydarzenia tego roku, czyli Intel Extreme MastersNa miejscu był nasz specjalny wysłannik Dawid Chwaliszewski, który przygotował dla Was materiały dźwiękowe. Będzie o „Szturmie na spodek”- spontanicznym wydarzeniu zorganizowanym przez fanów. Opowiemy, co działo się w nieoficjalnej strefie kibica w City Pubie w Katowicach. I nie zabraknie dodatkowo gościa specjalnego - ojca polskiego YouTube’a, Patryka „Rojo” Rojewskiego. A na koniec „crème de la crème” - wywiad z Cosplayerami. Zapraszają Piotr Gajewski, Julia Ror i Dawid Chwaliszewski.


 

Przegląd wydarzeń - Na czasie

W Przeglądzie Wydarzeń "Na czasie" Ewa Cisek i Bruno Widawski opowiadają o ekranizacji kryminału Remigiusza Mroza, tymczasowym księżycu Ziemii, metodach zastosowania dronów, czy o tajemniczej zorzy polarnej nad Wrocławiem.


 

Polecenie

Przy mikrofonie Marcel Wodecki, zapraszam na polecenie. Dzisiaj zabiorę Was w świat muzyki na dużym ekranie. Legenda rocka, która zostanie z nami na wieki. Mowa oczywiście o brytyjskim zespole, czyli o Queen. Można, by wiele mówić o ich niesamowitych utworach, które łączą pokolenia, lecz dziś skupie się na filmie, który swoją premierę miał 23 października 2018 roku "Bohemian Rhapsody" w reżyserii Brayna Singera. Film ten zdobył aż 4 Oscary w kategoriach: najlepszy dźwięk, najlepszy montaż, najlepszy montaż dźwięku oraz za najlepszego aktora pierwszoplanowego. W latach 70. nikt nie przypuszczał, że zespół stanie się znany na całym świecie. W odtwórcę Freddiego Mercurego wcielił się Rami Malek. Powiem tak, wyszło mu to wspaniale. Sposób, w jaki odtworzył on postać Freddiego była wyśmienita, zatem nie powinno dziwić, iż Oscar trafił w jego ręce. Podczas oglądania możemy przejść kolejno od momentu stworzenia zespołu, przez liczne sukcesy, kryzysy, w tym oczywiście początki choroby Freddiego, aż po chyba jeden z najważniejszych momentów w całej karierze Queenów, czyli do koncertu Live Aid, którego fragmenty są zarówno na początku, jak i na końcu filmu. Koncert miał miejsce 13 lipca 1985 roku i zgromadził ogromną widownie, zarówno przed telewizorami, jak i też na stadionie w Londynie oraz w Filadelfii. Jak kręcono sceny do tego filmu? Filmowy koncert powstawał przez tydzień na starym pasie startowym w północnym Londynie. Została tam wybudowana cała scena. Na plan zaproszono dwa tysiące statystów, którzy za sprawą sztuczek komputerowych zostali rozmnożeni do liczby 72 tysięcy widzów. "Bohemian Rhapsody" jest przepełnione licznymi piosenkami od Queenów, co jest nie lada smaczkiem dla fanów tego zespołu. Można zobaczyć, jak wyglądał proces tworzenia piosenek, które na stałe wpisały się do popkultury. Moim zdaniem, "Bohemian Rhapsody" jest idealnym filmem dla fanów Queenów i nie tylko, serdecznie polecam i namawiam do oglądania.


 "Czas na nas" to audycja młodzieżowa dla uczniów, licealistów oraz studentów. W programie poruszamy problemy, które zajmują młodych na co dzień – fascynacje muzyczne, ochrona przyrody, twórczość teatralna, działalność społeczna i charytatywna. W każdy środowy wieczór na naszej antenie rządzi młodość.

Audycję koordynuje Samuel Baron i Małgorzata Lachendro.

Środa, godz. 20:15.