Piłka nożna - LM - Atletico wyeliminowało Liverpool, dalej gra też PSG
12.03.2020
06:23:00

Piłkarze Atletico Madryt i Paris Saint-Germain awansowali do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Gracze z Madrytu wyeliminowali w 1/8 finału obrońcę tytułu - angielski Liverpool. Atletico w rewanżu po dogrywce wygrało na wyjeździe 3:2 (0:1, 0:1), choć przegrywało już 0:2. Gole dla liverpoolczyków strzelili Georginio Wijnaldum (43. min) i Roberto Firmino (94. min). Do wyrównania dwoma trafieniami doprowadził Marcos Llorente (95. i 105+1. min), a wynik w doliczonym czasie dogrywki (120+1. min) ustalił Alvaro Morata. W dwumeczu "Rojiblancos" triumfowali 4-2.

Z kolei paryżanie po pierwszym meczu 1/8 finału mieli bramkę straty, ale w rewanżu pokonali 2:0 (2:0) Borussię Dortmund po golach Neymara (28. min) i Angela di Marii (45+1. min). Goscie kończyli spotkanie w osłabieniu, bo w 69. minucie czerwoną kartkę dostał Emre Can.