EKO-RANEK w poszukiwaniu wiosny

fot. Gabriela Kaczyńska / Radio Katowice

Służby sanitarne, leśnicy i lekarze mimo wszystko zalecają spacery, oczywiście z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Chodzi o to, by spacerować z dala od tłumów i blisko przyrody.

Spacerować można zatem po lesie, albo po.... Ogrodzie Botanicznym. Można też wygodnie zasiąść w fotelu, zamknąć oczy i słuchać Radia Katowice, w którym mówić będziemy o pierwszych zwiastunach wiosny, które już widać na rozległym terenie wspomnianego Ogrodu Botanicznego. 


Zachęcamy oczywiście do odsłuchania poprzednich EKO-RANKÓW zwłaszcza teraz, kiedy czasu wolnego jest całkiem sporo.

/as/


EKO-RANEK to cykliczna audycja Polskiego Radia Katowice, emitowana na antenie raz w tygodniu, w niedzielę.

Celem audycji jest przede wszystkim edukowanie i inspirowanie dzieci oraz młodzieży do prawidłowych zachowań ekologicznych. Poza tym audycja ma promować i kształtować w młodych ludziach postawy proekologiczne oraz szacunek do natury. 

Będziemy m.in. rozbudzać potrzebę kontaktu z przyrodą, uświadamiać, poznawać zasady ochrony środowiska, pogłębiać wiedzę na temat roślin i zwierząt, rozwijać umiejętność dostrzegania piękna przyrody, kształtować zdolności właściwego reagowania na niszczenie środowiska. Audycja będzie miała charakter interaktywny.

Studio EKO-RANKA będzie mobilne. Będziemy więc w jaskiniach, lasach, nad wodą, a nawet i w powietrzu czyli w miejscach bogatych przyrodniczo. Z mikrofonem odwiedzać będziemy także przedszkola i szkoły, które zachęcamy do współpracy z nami.  

E-mail: ekoranek@radio.katowice.pl.

 


wfosigw_400


Audycja jest dofinansowana z środków

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

w Katowicach