Rośnie liczba zarażonych koronawirusem

U 10 kolejnych osób w województwie śląskim potwierdzono zakażenie koronawirusem. 

To mieszkańcy z okolic Katowic, Bielska-Białej, Cieszyna oraz Gliwic. Stan 5 zakażonych jest na tyle dobry, że lekarze zdecydowali o leczeniu w domu. Wszyscy u których potwierdzono obecność wirusa zakazili się od osób z bliskiego otoczenia. Dwie osoby zarażone zostały w czasie hospitalizacji szpitalu. To pacjenci szpitala wojewódzkiego w Bielsku-Białej w wieku 70  i 44 lat którzy przebywali  na oddziale z osobą zakażoną.

Są także dobre informacje. Po dwóch tygodniach hospitalizacji na oddziale zakaźnym szpitala w Zawierciu, do domu wrócił mężczyzna w sile wieku. Badanie ostatnich próbek nie wykazało już obecności groźnego wirusa w organizmie. To czwarta osoba w ostatnich dniach, która wyzdrowiała w naszym województwie.  
W sumie w województwie śląskim odnotowano do tej pory 127 przypadków zakażenia.


Ministerstwo Zdrowia poinformowało: mamy 43 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. 

Potwierdzone przypadki dotyczą: 10 osób z woj. śląskiego, 8 osób z woj. dolnośląskiego, 7 osób z woj. lubuskiego, 6 osób z woj. małopolskiego, 5 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. pomorskiego i 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego. 

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem wyniosła 1163 z czego 14 osób zmarło.


/ds