Dobro wraca z Tomkiem. Zbiórka pieniędzy na rzecz szpitala.

"Dobro wraca z Tomkiem" to hasło zbiórki na rzecz Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie.

Zrzutkę zainicjowali śląscy dziennikarze po tym, gdy nagle na Dominikanie zmarł Tomasz Maszczyk - dziennikarz z regionu.

Zebrane środki wesprą walkę z koronawirusem.

— Przyjaciele i Koledzy dziennikarze, którzy bardzo chcieli pożegnać mojego Tatę, w swoim gronie zorganizowali zbiórkę na kwiaty. Pieniędzy uzbierało się znacznie więcej niż myśleli — o samej idei pisze córka dziennikarza Justyna Maszczyk.

— Wybór placówki nie był przypadkowy — dodaje córka dziennikarza.


Częstochowski szpital w dobie koronawirusa potrzebuje wielu izolatek i śluz, które zapewnią bezpieczeństwo personelowi medycznemu i pacjentom, ale trzeba je zbudować. Zbudować trzeba również całą instalację do podpięcia stanowisk z respiratorami. Szpital, choć nie jest tzw. jednoimiennym, to jest na pierwszej linii frontu na północy naszego województwa, to właśnie w nim pacjenci oczekują na wyniki testów. Kwestie zbudowania w szybkim tempie między innymi właśnie śluz są kluczowe i pozwolą ochronić pracujący tam personel.

Pieniądze można wpłacać na portalu pomagam.pl: https://pomagam.pl/dobrowracaztomkiem 

Autor: Joanna Opas /pg/