Zmarły kolejne dwie osoby zakażone koronawirusem. 50 nowych przypadków.

Dwie kolejne osoby zmarły w województwie śląskim z powodu zakażenia koronawirusem.

To mężczyzna w wieku 67 lat zmarł w szpitalu w Tychach; kobieta w wieku 89 lat zmarła w szpitalu w Bytomiu. Wczoraj rano informowaliśmy też o zgonie 80-letniej kobiety w bytomskim szpitalu.

50 nowych przypadków koronawirusa wykryto w naszym województwie.

To najnowsze dane przekazane przez Ministerstwo Zdrowia. Jednocześnie resort poinformował o dwóch kolejnych zgonach.

Aktualnie w naszym regionie zakażonych jest 467 osób, tylko wczoraj koronawirusa wykryto u 36 nowych pacjentów. W szpitalach z podejrzeniem zakażenia przebywa 231 osób. Z kolei 3278 osób objętych jest kwarantanną, a 7175 nadzorem epidemiologicznym. Sanepid w ciągu ostatniej doby zbadał 503 próbki.

Są też dobre wiadomości - 1 osoba wczoraj wyzdrowiała. Łącznie od początku epidemii wyzdrowiało 8 osób.

17 procent pracowników ochrony zdrowia jest zakażonych koronawirusem - poinformowała podczas swojej konferencji bielska senator i lekarz kardiolog Agnieszka Gorgoń-Komor.

To ponad 460 pracowników, w tym około 100 lekarzy, którzy nie mogą nieść pomocy pacjentom. Stąd zdaniem senator, powszechne powinny być testy na koronawirusa dla pracowników służby zdrowia.


W szpitalach, które nie są przeznaczone pod oddziały zakaźne, brakuje środków ochrony osobistej - jednorazowych mundurków, rękawiczek, maseczek czy śluz. Zdaniem Gorgoń-Komor, każdy pacjent powinien być traktowany w szpitalach jak potencjalnie zakażony koronawirusem.


Autor: Joanna Opas /pg/