Święta Wielkanocne z Radiem Katowice

Spędźmy wspólnie Święta Wielkanocne. To będzie wyjątkowy czas. Wywiady, koncerty, zwyczaje świąteczne i wiele innych atrakcji. 

W Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny zapraszamy na transmisje nabożeństw o 10.30 z Archikatedry Chrystusa Króla w Katowicach. W Niedzielę   Wielkanocną spotkanie z Janem Pawłem II – pójdziemy śladami młodego Karola Wojtyły i odwiedzimy Wadowice.

Poza ucztą duchową, Leszek Mazan specjalnie dla Państwa odkryje nowy, wielkanocny alfabet, Jacek Cygan, Magdalena Różczka, Anna Wyszkoni i Mariusz Czerkawski opowiedzą na antenie Radia Katowice o swoich świątecznych domach. Będziemy także rozbijać muzyczne pisanki – sprawdzimy jakie historie opowiadają taśmy z radiowego archiwum.

Nie zabraknie zwyczajów świątecznych: tych współczesnych i może czasami zapomnianych. Będzie też muzyka poważna – Bolero Ravela w wykonaniu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Wykonanie niezwykłe bo w wersji „domowej”. Muzycy zagrali w swoich domach – efekt tego eksperymentu na antenie Radia Katowice w niedzielę o 15.15 i na YouTube.

Wielkanocna  niespodzianka dla Państwa to także premierowy koncert wielkanocny Józefa Skrzeka „Twój dom wschodzącego słońca” – w niedzielę o 17.15.

Spędźmy ten czas razem!

Wiadomości regionalne