Bank Żywności prosi o wsparcie

Bank Żywności, który na co dzień wspiera osoby ubogie oraz rodziny wielodzietne dziś sam potrzebuje pomocy. 

W związku z pandemią koronawirusa koszty dotarcia do beneficjentów są wyższe, dlatego na jednym z portali trwa zbiórka pieniędzy na rzecz Banku Żywności. 

Władze Banku Żywności zwracają uwagę, że w związku z pandemią przybywa osób, które straciły pracę lub nie zarabiają, a to z kolei przekłada się na większą  liczbę osób potrzebujących pomocy banku. Przebywający w izolacji nie odbierają samodzielnie paczek, dlatego banki Żywności dostarczają produkty spożywcze bezpośrednio do domów. 

Ze względu na zwiększony popyt konieczne jest odwiedzanie większej ilości sklepów, które żywność przekazują. To przekłada się na zwiększenie kosztów pozyskania żywności, na co banki nie mogą sobie pozwolić. Brakuje środków między innymi na paliwo. Pomóc w dostarczaniu żywności ma zbiórka środków na portalu zrzutka.pl. Już 10 zł pozwoli na zapewnienie posiłków dla jednej osoby przez cały miesiąc. Tyle kosztuje pozyskanie i uratowanie 80 kg żywności. 

Banki Żywności zwracają też uwagę, że po wygaśnięciu pandemii problem nie zniknie, bo przewidywany kryzys społeczno-gospodarczy doprowadzi do znacznego wzrostu liczby osób potrzebujących pomocy.

Autor: Krzysztof Słabikowski/ml/