Pomoc. Szkoła pożarnicza. Przyłbice.

Maseczki, rękawiczki ochronne i przyłbice - to dziś artykuły pierwszej potrzeby i w zaopatrzeniu szpitali czy placówek medycznych pomaga całe społeczeństwo. W dość kreatywny sposób do produkcji przyłbic podeszli w Siemianowicach Śląskich w pracowni... nomen omen... działań kreatywnych H2O. Relacja naszej reporterki Joanny Opas.


 

Organizacje pozarządowe to kolejna grupa, której nie omijają przykre skutki koronawirusa. Kłopot jest tym większy, że część z nich nie może pozwolić sobie na przerwę w działalności - a ta i tak została już mocno ograniczona. Fundacje i Stowarzyszenia brykają się obecnie przede wszystkim z problemami finansowymi. Pomocą mają być zapisy tzw. tarczy antykryzysowej. Szczegóły - Krzysztof Słabikowski.


 

37 podchorążych przebywa na kwarantannie w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. Przetransportowano ich ze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, gdzie zakażonych jest wiele osób. Wczoraj u jednego z izolowanych w Częstochowie wykryto koronawirusa. Szkoła uspokaja, że jej uczniowie nie mają kontaktu z odizolowanymi osobami. Szczegóły w relacji Krzysztofa Słabikowskiego.


 


Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl