Znaki czasu

Odczytywanie znaków czasu należy do podstawowych zadań Kościoła. Wielki Post, Triduum Paschalne, czas Zmartwychwstania Pańskiego, w dobie koronawirusa jakie wyzwania, trudności, ale i dobre owoce, wypływają z przeżycia tych ważnych wydarzeń w roku liturgicznym, w tak nadzwyczajnych okolicznościach. Nad tym pochylają się członkowie kapłańskiej rodziny parafii św. Bartłomieja apostoła w Bieruniu Starym, ks. dr hab. Damian Bednarski, ks. Łukasz Skiba, ks. Krzysztof Moczko i prowadzący audycję ks. Michał Anderko.Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl