Niedziela Biblijna. Narodowe Czytanie Pisma Świętego.

fot. Ryszard Stotko/Radio Katowice

Kościół katolicki w Polsce obchodzi Niedzielę Biblijną i 4. Narodowe Czytanie Pisma Świętego. 

Na Jasnej Górze, z udziałem zaproszonych lektorów, mszy św. w Kaplicy Matki Bożej przewodniczył metropolita częstochowski abp Wacław Depo. 

Metropolita częstochowski w homilii zachęcał do czytania Biblii, aby – jak podkreślił — nie oddalać się od chrześcijańskich korzeni Europy.


Głównym celem Narodowego Czytania Pisma Świętego rozpoczynającego Tydzień Biblijny, jest zaproszenie wierzących do osobistej, codziennej lektury i rozważania fragmentu Pisma Świętego. Misterium Słowa, które stało się Chlebem życia, to hasło tych propozycji i odnosi się do Prologu Ewangelii według św. Jana, gdzie są słowa A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas oraz do 6. rozdziału Ewangelii św. Jana, w której Chrystus mówi o sobie, że jest chlebem życia. Zatem hasło nawiązuje do przesłania trwającego roku duszpasterskiego, który jest poświęcony Eucharystii. 

Dzieło Biblijne chce uczcić również 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Jego nauczanie wynikało z Ewangelii a w ostatnich chwilach życia prosił, by czytano mu Ewangelię według św. Jana. 

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: przewodniczący Episkopatu abp Stanisław Gądecki oraz premier RP Mateusz Morawiecki. 

Autor: Zdzisław Makles /rs/


Wiadomości kulturalne