Powrót do dzieciństwa. Susza w Beskidach. Kleszcze.

Do wczorajszych burz w Beskidach wszyscy niemal mówili: grozi nam susza! Leśnicy, rolnicy, samorządowcy. Aby temat rozeznać popytaliśmy tam i owam.

Obserwujący od lat poziomy opadów w Bielsku doradca zarządu bielskiej AQUY Kazimierz Oboza mówi tak: na razie jest sucho, bo opady były bardzo niskie – w Bielsku od początku roku spadło od 48 mm do 210 mm, czyli jest źle. Jak to mówią górale: dysc bydzie, abo nii. Czyli przepowiednia tys spełni się, abo nii – maj pokaże. A poziomy wód w Beskidach będzie na bieżąco sprawdzał, podobnie jak dziś, Jarosław Krajewski.


Okazuje się, że podczas pandemii robimy wiele ciekawych rzeczy, o których w zwyczajnym biegu nigdy byśmy nie pomyśleli.

Myślimy tu o powrocie do dzieciństwa i ulubionych bajek – tych można posłuchać online w Centrum Społecznościowym "Nasze Załęże", które dziś działa w Sieci.


Maski, mycie rąk, odkażanie - to nasze codzienne rytuały w walce z koronawirusem.

W obliczu epidemii zapominamy o innych zagrożeniach, takich jak rosnąca liczba kleszczy... Jak się chronić przed nimi? W relacji Marty Dobrowolskiej.Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Relacje reporterów Radia Katowice