Weekend w Beskidach. Poświatowska. Położne. Obiekty sportowe.

Przed nami pierwszy weekend w Beskidach z otwartymi hotelami i pensjonatami.  Czy będzie tak pusto jak w majówkę, czy wg niektórych zapowiedzi turyści tłumnie ruszą np. do Wisły? Zarówno władze miasta jak i przedstawiciele branży turystycznej podchodzą do tematu ostrożnie ale z lekkim optymizmem. Z podobnym nastawieniem sprawdzał to Andrzej Ochodek.


Dodajmy, że w Wiśle otwarte są min. Muzeum Magicznego Realizmu Ochorowiczówka,Galeria Trofeów Adama Małysza i ruszyły także kolejki linowe. Cukiernie i lodziarnie są już czynne ale prowadzą sprzedaż na wynos podobnie jak 2 wiślańskie schroniska górskie. Nadal zamknięte pozostają jednak place zabaw i siłownie na świeżym powietrzu.

Muzeum Częstochowskie uczci jutro 85 rocznicę urodzin Haliny Poświatowskiej. Z tej okazji zaprasza - wirtualnie oczywiście -  do Domu Poezji czyli Muzeum Haliny Poświatowskiej. O poetce ( o godz. 18.00) opowiadać będzie jej brat Zbigniew Myga.  


Halina Poświatowska - Haśka - urodziła się 9 maja 1935  w Częstochowie. Ciężka choroba serca nabyta w dzieciństwie skazała ją na długie leczenie i pobyty w szpitalach. Zmarła  11 października 1967 r. po drugiej operacji serca w Warszawie. Została pochowana na częstochowskim cmentarzu Świętego Rocha.

Renata Waliczek - w zawodzie 22 lata, Monika Kościelniak - w marcu 2021 roku będzie obchodziła 30-lecie pracy. W końcu wyglądająca jak dziewczynka - Karina Chmiel "w czepku" chodzi  od ćwierć wieku. Zuch dziewczyny, które dosłownie pracują w pocie, łzach i krwi... dziś obchodzą swoje święto! I są z reguły pierwszymi, które oglądają nowych obywateli na świecie. 


Wszystkim Położnym serdecznie dziękujemy i życzymy zdrowia, siły i pięknych chwil! A na położnicze wspominki zapraszamy już w niedzielę po 13.00. W programie "Po naszymu, czyli po śląsku" - pięć wspaniałych kobiet, które spotkały się na nikiszowskim podwórku opowie o swym powołaniu. Nagranie przygotowała Jadwiga Woźnikowska. 

Zgodnie z decyzją rządu od 4 maja jest możliwość wznawiania działalności min. obiektów sportowych. Nie oznacza to jednak nakazu ich otwarcia. Ostateczną decyzję podejmują dyrektorzy poszczególnych jednostek. Z jakiej infrastruktury już mogą korzystać mieszkańcy naszego regionu? O tym w relacji reporterki Radia Katowice. Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl