Repetytorium. Goście w Beskidach. Sport w Częstochowie.

Do matury niespełna miesiąc. Dlatego mamy dla Was od dziś podpowiedzi: gdzie szukać szybkich powtórek w sieci, z jakich warto korzystać aplikacji, które webinary są warte zobaczenia a podcasty posłuchania.

Powiemy także przy czym się można relaksować, gdzie znaleźć stare arkusze i przede wszystkim jak nie marnować czasu. Na pierwszy ogień matematyka - a podpowiada nasza naukowa dziennikarka, Katarzyna Głuch-Juszkiewicz.


Za nami pierwszy weekend w Beskidach z otwartymi hotelami i pensjonatami.  

W góry, mimo obowiązujących obostrzeń, przyjechało sporo gości, o czym świadczyły chwilowe zatory na drodze do Wisły. Jak oceniają ten weekend przedstawiciele hoteli, pensjonatów i gastronomii, a także władz miasta – ich opinie zebrał Andrzej Ochodek.


Stopniowe znoszenie zakazów dotyczących pandemii koronawirusa dotyczy między innymi rozgrywek sportowych.

Do rozpoczęcia sezonu przygotowują się żużlowcy i piłkarze. Przygotowywać nie muszą się kibicie, bo rozgrywki odbywać się będą - jak na razie - bez udziału publiczności. Jak wyglądają przygotowania w częstochowskich klubach i co z tymi, którzy kupili już karnety? Szczegóły w nagraniu Krzysztofa Słabikowskiego.

Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl