Zrozumieć AZS. Wystawa fotograficzna w ramach kampanii.

Atopowe zapalenie skóry to jedna z najczęstszych przewlekłych chorób skóry, dotykająca ok. 15-30% dzieci i 2-10% dorosłych.

Znany fotograf, Jacek Poremba, zdecydował się wziąć udział w kampanii "Zrozumieć AZS" i stworzyć wyjątkowy projekt zdjęciowy, celem którego jest walka z wykluczeniem ze środowiska osób dotkniętych chorobą. Polega on na przedstawieniu codzienności osób, które zmagają się z tym schorzeniem. AZS jest schorzeniem o podłożu genetycznym, przez które na skórze pojawiają zmiany zapalne oraz odczuwalny świąd.

— Wziąłem udział w tym projekcie żeby przybliżyć społeczeństwu w jak trudnej sytuacji są w tej chwili osoby dotknięte tą chorobą. Pomyślałem, że wykorzystanie obdrapanych ścian do tych szczególnie ważnych portretów mogą symbolizować zarówno wygląd pacjenta z AZS w trakcie zaostrzenia, jak i wszystkie uczucia, które towarzyszą tej chorobie — mówi fotograf.

W swojej historii Jacek Poremba fotografował dla polskich magazynów, jest także autorem fotografii Lecha Wałęsy, Kuby Wojewódzkiego, Artura Rojka czy Marka Edelmana i Tomasza Stańki.

Wystawę można oglądać na stronie www.zrozumiecazs.pl


/pg/