W Sosnowcu i Zabrzu powstaną zadaszone boiska

Sosnowiec i Zabrze znalazły się wśród miast, które otrzymają dofinansowanie z ogłoszonego przez Ministerstwo Sportu programu budowy zadaszeń boisk piłkarskich.

W pilotażowej edycji projektu zaakceptowano dwanaście wniosków z całej Polski.

— Rozstrzygnęliśmy tegoroczną, pilotażową edycję Programu budowy zadaszeń boisk piłkarskich. Na etapie jego tworzenia Ministerstwo Sportu przewidziało udzielenie dotacji na łączną kwotę 15 milionów złotych. Wszystkie wnioski, które spełniały wymogi formalne i programowe zostały zaopiniowane pozytywnie, dlatego przeznaczymy na ten cel ponad 19 mln złotych — mówi Minister Sportu, Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Z puli Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Zabrze otrzyma trzy miliony złotych, które zostaną przeznaczone na przebudowę boiska przy ulicy Rataja, a Sosnowiec 800 tysięcy złotych, na zadaszenie sztucznego boiska na terenie kompleksu sportowego przy alei Mireckiego.

— To będzie pneumatyczne zadaszenie, podobne do tego funkcjonującego przy Stadionie Ludowym, co pozwoli na komfortowe trenowanie przez okrągły rok. Mam na myśli również młodych adeptów piłki nożnej — poinformował rzecznik Urzędu Miasta w Sosnowcu, Rafał Łysy.

Celem programu budowy zadaszeń boisk piłkarskich jest wyeliminowanie problemów z dostępnością do infrastruktury i stworzenie warunków do całorocznego treningu oraz szkolenia piłkarskiego.


Autor: Tadeusz Musioł /pg/