Liczba zakażonych koronawirusem na Śląsku przekroczyła 6.300

Testy potwierdziły w czwartek covid-19 w naszym regionie u 251 osób. 

Liczba zakażonych na śląsku wzrosła do 6 tys. 333. To najwięcej w skali kraju. 

Resort poinformował również o śmierci kolejnych 4 zakażonych. Najmłodszy z nich miał 63 lata, a najstarszy 85. 

W piątek rano ponownie najwięcej zakażeń koronawirusa wykryto w naszym regionie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 168 nowych przypadkach. Na drugim miejscu znajduje się województwo dolnośląskie gdzie wirusa zdiagnozowano tylko u 19 osób. Resort poinformował o śmierci 1 osoby - to 85-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Tychach. W całej Polsce przybyło 236 nowych zakażeń.

Największym ogniskiem zakażeń są śląskie kopalnie, m.in. Jankowice w Rybniku, Murcki-Staszic w Katowicach oraz Pniówek w Pawłowicach. Większość górników przechodzi jednak wirusa łagodnie i nie wymaga hospitalizacji. 

Zlokalizowano także kolejne ognisko koronawirusa na Śląsku. Tym razem w Ewangelickim Domu Opieki Ostoja Pokoju w Bytomiu. Badania profilaktyczne na obecność wirusa SARS-CoV2 okazały się pozytywne dla części mieszkańców ośrodka, kolejni czekają na wyniki testów. 

— Na tę chwile sytuacja jest opanowana — mówi dyrektor placówki Waldemar Pawłowski.


W placówce przeprowadzona została reorganizacja, w celu oddzielenia osób zakażonych od zdrowych i zapewnienia wszystkim maksymalnego komfortu i bezpieczeństwa.

Autor: Agnieszka Loch /rs/