Temat do dyskusji: nowelizacja budżetu

To, że budżet państwa będzie nowelizowany nikogo nie dziwi, w aktualnej sytuacji było wręcz oczywiste, że państwo musi podjąć działania wspierające rodzimą gospodarkę o ochronę miejsc pracy. Jednak rodzi się pytanie – czy wiemy, jak dziś wygląda kondycja naszych finansów publicznych?

Po raz pierwszy od wielu lat mieliśmy mieć budżet zrównoważony, czy możemy więc powiedzieć, że jakieś 40 miliardów złotych mamy do wydania, ponieważ na tyle możemy się zadłużyć? Na co nas jeszcze stać, a co przekracza już nasze możliwości? Czy ochrona miejsc pracy odbije się negatywnie na realizacji społecznych programów rządu? Czy można się spodziewać nowych” pieniędzy z Unii Europejskiej, ponieważ na razie mówimy jedynie o przesuwaniu środków z jednych programów na inne cele. Gośćmi Debaty Poselskiej są dzisiaj: Izabela Leszczyna – Platforma Obywatelska – wiceminister finansów w latach 2013-15, wiceprzewodnicząca Sejmowej Komisji Finansów Publicznych oraz Grzegorz Gaża – Prawo i Sprawiedliwość – członek sejmowej komisji Finansów Publicznych. Po 18:15 na antenie Radia Katowice pojawia się dobra publicystyka. Codziennie nasi reporterzy i prezenterzy zmagają się z innymi tematami.

Wachlarz problemów jest bardzo szeroki. Wybieramy takie, o których możemy porozmawiać ze specjalistami, ale także takie, o których możemy usłyszeć od Państwa.