Szkoła online w rytmie Aiselis. Czas na nas.

W pandemicznym wydaniu "Czasu na nas" tym razem prezentujemy zespół Aiselis.

Laureaci III edycji katowickiego przeglądu młodych zespół, Dzielnica Brzmi Dobrze, tworzą muzykę, która przechowuje w swych dźwiękach charakter industrialnego śląska. Układają obrazy dźwiękowe oddające klimat wielkich fabryk, kiedyś wypełnionych ludźmi, teraz zapomnianych, zżeranych przez rdzę. W Radiu Katowice Igor Kulik, Aleksander Gabriel i Michał Kolany. Rozmowę przeprowadziły Paulina Pikiewicz i Małgorzata Lachendro. 


 


Co tydzień będziemy pytali młodych redaktorów audycji "Czas na nas", jak radzą sobie w nowej rzeczywistości. Dzisiaj opowiedzą nam o zdalnym nauczaniu. Zdradzą nam m.in,, które przedmioty były dla nich najbardziej stresujące, a jakie wygody przyniosła szkoła online. Usłyszeliśmy wypowiedzi Piotra Gajewskiego, Brunona Widawskiego, Ewy Cisek, Adeli Gamrat i Julii Ror. 


 

Zachowanie społecznego dystansu, koniecznego w ostatnim czasie, spowodowało powstanie archipelagu samotnych wysp. Pozostajemy w domach, nie możemy spotkać się z bliskimi, czy osobami, z którymi pracowaliśmy na co dzień. Na szczęście radio umożliwia nam spotkanie. W eterze, za pomocą głosu. Paulina Pikiewicz i Małgorzata Lachendro dzwonią do Marcela Wodeckiego, stałego współpracownika "Czasu na nas".


 


"Czas na nas" to audycja młodzieżowa dla uczniów, licealistów oraz studentów. W programie poruszamy problemy, które zajmują młodych na co dzień – fascynacje muzyczne, ochrona przyrody, twórczość teatralna, działalność społeczna i charytatywna. W każdy środowy wieczór na naszej antenie rządzi młodość.

Audycję koordynuje Samuel Baron i Małgorzata Lachendro.

Środa, godz. 20:15.