Maseczki. PIT last minute. Jura na nowo

Tak długo już nosimy te maseczki że zapomnieliśmy jak życie wyglądało bez nich. 

W ten weekend mamy już zacząć sobie przypominać, ale nasz reporter ostrzega, że nie możemy ich tak całkiem odrzucić w kąt.


Nagranie przygotował Samuel Baron.

Last Minute to pojęcie kojarzące się głównie z wakacjami, a nie podatkami. 

Jednak dla tych, którzy do ostatniej chwili czekali ze złożeniem swojego zeznania podatkowego, mamy szybki poradnik. Jak się rozliczyć szybko i bezpiecznie - z własnego doświadczenia - podpowiada Marta Dobrowolska.


Teraz przeniesiemy się na Jurę Krakowsko- Częstochowską- Jurę, która świeci pustkami- zwłaszcza w tygodniu. Bez pracy zostali przewodnicy turystyczni czy instruktorzy wspinaczki. Gminy liczą straty, a Zawiązek Gmin Jurajskich liczy na pomoc- pomoc po którą z resztą już sięgnął. Dzięki niej w tym sezonie zwiedzanie jurajskich atrakcji zostanie nieco przeorganizowane. O szczegółach nasza jurajska korespondentka Gabriela Kaczyńska.


Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl