Dzień roweru. Wzmożony ruch. Repetytorium. Koronawirus w Pawłowicach.

W gminie Pawłowice,na której terenie działa kopalnia Pniówek sytuacja epidemiologiczna nadal jest bardzo niestabilna. Codziennie przybywa wielu zakażonych koronawirusem i w tej sytuacji,władze gminy nie zdecydowały na poluzowanie obostrzeń. Dostosował się do nich nasz reporter, który rozmawiał z wójtem, Franciszkiem Dziendzielem.


Na całym świecie obchodzony jest dziś Dzień Roweru. Wiele osób rozpoczyna właśnie sezon na rowerowe wycieczki, dlatego przypomnimy o ważnych kwestiach związanych z przemieszkaniem się takim jednośladem. Jak przygotować sprzęt do jazdy oraz jakie przepisy i obowiązki dotyczą rowerzystów? Sprawdził to Krzysztof Słabikowski.


W ostatnich tygodniach wszyscy stopniowo wracają do swoich normalnych zajęć. Trwa odmrażanie gospodarcze więc co za tym idzie - zaczęło się "odmrażanie na drogach". Piesi powrócili na przejścia a samochody na ulice. Konsekwencje tego faktu są oczywiście szerokie a przedstawi je nasz reporter.


W obecnej formule egzaminu maturalnego z języka polskiego obowiązującej od 2015 r. abiturient otrzymuje między innymi zadanie napisania interpretacji utworu. Warto przypomnieć podstawowe zasady realizacji tego zadania, czyli porady dla zdających egzamin , podpowiemy też gdzie znaleźć podpowiedzi last minute w internecie. Repetytorium w Radiu Katowice przygotowała Katarzyna-Głuch-Juszkiewicz