Piłka nożna - Ekstraklasa - Górnik zremisował z Lechią
06.06.2020
08:55:00

Górnik Zabrze zremisował na własnym stadionie z Lechią Gdańsk 2:2. Choć zabrzanie po trafieniach Erika Jirki prowadzili już dwiema bramkami, nie zdołali dowieźć zwycięstwa do końcowego gwizdka.

Górnik Zabrze choć prowadził już 2:0, to jednak tylko zremisował z Lechią Gdańsk 2:2 (1:0) w drugim piątkowym meczu 28. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Dwa gole dla zabrzan - w 19. i 66. minucie strzelił Erik Jirka. Bohaterem Lechii był rezerwowy Łukasz Zwoliński, który wszedł na boisko tuż po przerwie i zdobył obie bramki - w 79. i 87. minucie.

We wcześniejszym spotkaniu, Korona Kielce przegrała z Piastem Gliwice 1:2 (1:0).

Liderem jest warszawska Legia (54 pkt) z przewagą pięciu punktów nad Piastem i jedenastu nad Śląskiem Wrocław. Lechia ze traci dwanaście punktów i jest szósta. Górnik - dziewiąty (37 pkt), Korona - w strefie spadkowej, na 14. miejscu (29 pkt) i ze stratą dwóch punktów do bezpiecznej lokaty.

W sobotę odbędą się trzy mecze - Jagiellonia Białystok zagra z Wisłą Płock (15.00), Zagłębie Lubin z Lechem Poznań (17.30), a Pogoń Szczecin z Cracovią (20.00).

Dziś (sobota )lider I ligi piłkarskiej Podbeskidzie zmierzy się w Bielsku-Białej z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza. To ciekawie zapowiadające się spotkanie będziemy relacjonować na naszej stronie internetowej.

Transmisja meczu Podbeskidzie Bielsko-Biała - Nieciecza 6 czerwca od 12.40 na www.radio.katowice.pl pod tym linkiem.