Pasja w pandemii. Czas na nas.

Z początkiem pandemii śmiano się, że to jedyny sport, w którym zawodnicy spełniają rygor sanitarny. 

Nie dość, że są wyposażeni w maski to jeszcze florety utrzymują między nimi bezpieczną odległość na ponad dwa metry. A jednak to nie uchroniło szpadzistów przed pandemicznym przestojem. Trenerki Uczniowskiego Klubu Sportowego Wołodyjowski” Krystyna Rachel-Świrska i Anna Żurek przekonują, że mimo przeciwności młodzi zawodnicy cały czas są gotowi na wznowienie sezonu. Z mikrofonem w Siemianowicach-Śląskich była Małgorzata Lachendro.


 

"Nowa normalność" to teraz termin, z którym uczymy się żyć na co dzień. Jak będzie wyglądała nasza przyszłość po koronawirusie? Czy jesteśmy w stanie przewidzieć co się stanie? O przedstawienie prognozy przyszłości poprosiliśmy młodych redaktorów z "Czasu na nas". O przyszłości opowiadali Julka Ror, Adela Gamrat, Ewa Cisek, Marcel Wodecki, Bruno Widawski, Gennaro Turco [Dżenaro Turko] i Piotr Gajewski. 


Nasz radiowy telefon przemierza czas i przestrzeń. Tym razem Katowice łączą się z Krakowem, gdzie przebywa fotograf Szymon Sokołowski. Szymon ceni sobie niezależność twórczą i swobodę, którą wyrażają jego zdjęcia. Podkreśla, że daleka jest mu wizja fotografa subiektywisty. Sam postrzega siebie jako fotograficzne medium. Zależy mu na uchwyceniu przeżycia kolektywnego, nie indywidualnego:   


 

Prace fotograficzne Szymona Sokołowskiego można śledzić na jego instagramie - meta_strong_fiction. Z fotografem rozmawiała Paulina Pikiewicz. 


"Czas na nas" to audycja młodzieżowa dla uczniów, licealistów oraz studentów. W programie poruszamy problemy, które zajmują młodych na co dzień – fascynacje muzyczne, ochrona przyrody, twórczość teatralna, działalność społeczna i charytatywna. W każdy środowy wieczór na naszej antenie rządzi młodość.

Audycję koordynuje Samuel Baron i Małgorzata Lachendro.

Środa, godz. 20:15.