Matury. Czas na nas.

Miały się odbyć 5 maja, ale już w kwietniu było wiadomo, że tegoroczne matury muszą zostać przesunięte. 

Od poniedziałku uczniowie szkół średnich zmagają się z egzaminami, wśród nich są także nasi podopieczni Bruno Widawski, Julka Ror i Piotr Gajewski. Julka i Piotrek znaleźli czas żeby tuż po wyjściu z sali połączyć się z Pauliną Pikiewicz i Małgorzatą Lachendro i opowiedzieć o swoich wrażeniach.


 

Dokładnie 3 miesiące temu, 10 marca, premier ogłosił pierwsze ograniczenia, związane z szerzącą się pandemią - zakaz imprez masowych. Od tego czasu litania obostrzeń nieco się wydłużyła, mieliśmy społeczną kwarantanną, obowiązkowe noszenie maseczek. Teraz powoli już wracamy do normalności, więc poprosiliśmy naszych najmłodszy redaktorów żeby z tej okazji zrobili sobie kwarantannowy rachunek sumienia. Bo jak wszyscy wiemy planów na czas izolacji było sporo, a ile z tego udało się zrealizować i z jakim skutkiem? Kwarantannowy rachunek sumienia zrobili Julka Ror, Ewa Cisek, Piotr Gajewski, Genaro Turco i Marcel Wodecki.


 

Kwarantanna powoli odchodzi już w zapomnienie, ale pozostajemy w temacie przemijania. Terapeutka i fotografka, Kasia Piechowicz, postanowiła udokumentować rzeczywistość osób przebywających w domach opieki. Jest to obraz gorzki. Przedstawiony bez cenzury i zbędnych ozdobników. Starsi ludzie przeżywający w samotności swoje ostatnie dni. Sama autorka twierdzi jednak, że fotoreportaż wyraża nadzieję, bo codzienność seniorów może wyglądać inaczej:  


 

O terapeutycznym działaniu fotografii z Kasią Piechowicz rozmawiała nasza reporterka Paulina Pikiewicz.


"Czas na nas" to audycja młodzieżowa dla uczniów, licealistów oraz studentów. W programie poruszamy problemy, które zajmują młodych na co dzień – fascynacje muzyczne, ochrona przyrody, twórczość teatralna, działalność społeczna i charytatywna. W każdy środowy wieczór na naszej antenie rządzi młodość.

Audycję koordynuje Samuel Baron i Małgorzata Lachendro.

Środa, godz. 20:15.