Podarować siebie

Trwająca pandemia dotyka nas wszystkich. Jednak w sposób szczególny przeżywają ją osoby przebywające w szpitalach, ośrodkach caritas, domach pomocy społecznej. Kasia i Janek na przełomie kwietnia i maja odbywali wolontariat w jednym z Domów Pomocy Społecznej w Lublińcu. Dlaczego akurat tam? Co ich skłoniło do takiej pracy? Jak z perspektywy czasu oceniają tę decyzję? Opowiadają w audycji „Raban - czyli Kościół młodych”. Audycję prowadzi ks. Wojciech Iwanecki.Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl