Szczypiorniści Zagłębia w I lidze chcą walczyć nie tylko o utrzymanie

fot.MUKS Zagłębie Sosnowiec

W sezonie zasadniczym II ligi piłkarze ręczni MUKS Zagłębia Sosnowiec ponieśli tylko jedną porażkę. W fazie play - offs zdążyli wygrać jeszcze 2. spotkania i sezon przerwano. Związek Piłki Ręcznej w Polsce zaproponował drużynie Grzegorza Mentela występy na zapleczu Superligi, na co klub przystał.

Zagłębie Sosnowiec to nie tylko piłka nożna i hokej. Coraz bardziej z tą nazwą kojarzeni są szczypiorniści, którzy w przedwcześnie zakończonym sezonie II ligi praktycznie nie mieli sobie równych. Ponieśli tylko jedną porażkę, z rezerwami Vive Kielce, chociaż trener Mentel w tym spotkaniu wystawił drugi skład. Teraz czas na grę w I lidze, gdzie zespół z Sosnowca nie chce się bić tylko o utrzymanie.

Nie wiemy jeszcze do końca jak to będzie wyglądać, jak silne będą zespoły, ta karuzela transferowa nadal trwa, ale powoli wszystko się klaruje.Na tą chwilę stawiam moją drużynę na minimum środek tabeli, każdy wygrany mecz to będzie dla nas sukces, chcemy w tej lidze się zadomowić, a w przyszłości powalczyć o coś więcej - mówi trener MUKS, Grzegorz Mentel.


Sezon I ligi rozpocznie się w połowie września. Drużyna MUKS Zagłębia Sosnowiec swoje mecze będzie rozgrywać na hali przy ulicy Żeromskiego.

Autor: Piotr Muszalski/pm/