Wolontariusze w Albanii. Ślady

W najnowszym Rabanie Kościół Młodych przenosi się do Albanii. To właśnie tam młodzi wolontariusze, należący do wspólnoty Wolontariatu Misyjnego Salvator, wyjadą w najbliższych dniach, by głosić Słowo Boże i nieść pomoc tym, którzy nie mają tak dobrych warunków rozwoju. Ewa, Natalia, Julka i Łukasz opowiadają o działaniu i formacji WMS oraz o przygotowaniach do nadchodzącej wyprawy misyjnej. Rozmówcy Sary Solorz dzielą się również swoim świadectwem doświadczania Boga i wyboru ścieżki ewangelizacji.


Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl