Artur Derbin nowym trenerem GKS Tychy

fot.GKSTychy

Artur Derbin został nowym trenerem piłkarzy GKS Tychy. Szkoleniowiec podpisał kontrakt do 30 czerwca 2021 roku, z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

43-letni szkoleniowiec w swojej zawodniczej karierze występował m.in. w Zagłębiu Sosnowiec, którego jest wychowankiem, ale także Beskidzie Andrychów, czy Górniku 09 Mysłowice. W 2011 roku rozpoczął karierę trenerską, od funkcji grającego szkoleniowca Unii Dąbrowa Górnicza. Potem wrócił do sosnowieckiego Zagłębia, gdzie najpierw był asystentem, później tymczasowym trenerem, aż w końcu pierwszym szkoleniowcem. Sosnowiecki klub poprowadził łącznie w 38 meczach. Krótko prowadził Chojniczankę Chojnice i Stomil Olsztyn, aż w końcu w kwietniu 2018 roku na dłużej osiadł w Bełchatowie. Z GKS-em wywalczył awans na zaplecze PKO BP Ekstraklasy, a łącznie prowadził „Brunatnych” w 69 spotkaniach drugiej i pierwszej ligi.

Szukaliśmy młodego, ambitnego trenera, dla którego sukces w postaci awansu z GKS Tychy może się stać przełomowym momentem kariery. Istotna była również znajomość realiów 1. ligi. Artur Derbin spełnia te kryteria. Z uwagą przyglądałem się jego pracy w Sosnowcu, Chojnicach i Bełchatowie. Stara się ciągle rozwijać, korzysta z nowinek technologicznych, pogłębia wiedzę przy okazji wizyt w zagranicznych klubach, mówi Leszek Bartnicki, Prezes Zarządu KP GKS Tychy.

W najbliższym czasie klub poda więcej informacji na temat pełnego sztabu szkoleniowego tyskiej drużyny.

Autor: Piotr Muszalski /pm/rs/