EKO-RANEK na miejskiej łące

fot. Gabriela Kaczyńska / Radio Katowice

W dzisiejszej audycji EKO-RANEK przyjrzymy się pewnej asfaltowej ścieżce. Ścieżce, która porośnięta jest dzikimi roślinami. 

To one sprawiają, że widząc taką drogę od razu nasuwa nie myśl, że to tereny zaniedbane. Tymczasem, takie miejsca wzbudzają ogromne zainteresowanie przyrodników.

W drugiej części audycji wybierzemy się na dziką, miejską łąkę. 

#audio1


EKO-RANEK to cykliczna audycja Polskiego Radia Katowice, emitowana na antenie raz w tygodniu, w niedzielę.

Celem audycji jest przede wszystkim edukowanie i inspirowanie dzieci oraz młodzieży do prawidłowych zachowań ekologicznych. Poza tym audycja ma promować i kształtować w młodych ludziach postawy proekologiczne oraz szacunek do natury. 

Będziemy m.in. rozbudzać potrzebę kontaktu z przyrodą, uświadamiać, poznawać zasady ochrony środowiska, pogłębiać wiedzę na temat roślin i zwierząt, rozwijać umiejętność dostrzegania piękna przyrody, kształtować zdolności właściwego reagowania na niszczenie środowiska. Audycja będzie miała charakter interaktywny.

Studio EKO-RANKA będzie mobilne. Będziemy więc w jaskiniach, lasach, nad wodą, a nawet i w powietrzu czyli w miejscach bogatych przyrodniczo. Z mikrofonem odwiedzać będziemy także przedszkola i szkoły, które zachęcamy do współpracy z nami.  

E-mail: ekoranek@radio.katowice.pl.

 


wfosigw_400


Audycja jest dofinansowana z środków

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

w Katowicach