Dobiega końca 57. Tydzień Kultury Beskidzkiej

Dobiega końca tegoroczny, 57. Tydzień Kultury Beskidzkiej. Impreza z powodu panującej pandemii w sporej części odbyła się w internecie, gdzie zamieszczono prezentacje tegorocznego 51. Festiwalu Folkloru Górali Polskich.

Na żywo, z udziałem publiczności, odbywały się natomiast kiermasze ludowe, warsztaty, wystawy oraz koncerty kapel - zaplanowano je między innymi w Wiśle, Żywcu i Szczyrku.

— Najważniejsze jednak jest to, że święto beskidzkiego folkloru odbyło się, mimo trudności i pandemii — mówi szef Ośrodka Kultury w Milówce, Andrzej Maciejowski.


Organizatorzy liczą, że przyszłoroczne spotkanie odbędzie się już w normalnym trybie, również z udziałem gości z zagranicy, których w tegorocznej edycji zabrakło. 

W tym roku w czasie beskidzkiego święta folkloru nie było jednak występów na estradach, zrezygnowano z Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych, a słynny Festiwal Folkloru Górali Polskich odbywał się w internecie.

— Dziś poznamy jego laureatów — mówi Katarzyna Dąbek z Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku-Białej, który jest organizatorem TKB.


Transmitowany w internecie koncert finałowy ruszył przed chwilą, w tego trakcie poznamy tegorocznych laureatów, czyli zdobywców Złotych Żywieckich Serc.


Autor: Jarosław Krajewski /pg/