Niebo w mieście

Dzisiaj razem z Ks Marcin Wierzbickim. pójdziemy na kawę do „Nieba w mieście”, czyli do jednej z sieci wyjątkowych księgarnio-kawiarni. Enklawy spokoju, zrozumienia i miłości. Miejsca gdzie prężnie rozwija się wspólnota ludzi, których misją jest wywieranie pozytywnego wpływu na losy świata, a także serwowanie pysznej, aromatycznej kawy i słodkich przekąsek. A wszystko to w atmosferze otwartości na drugiego człowieka. właściciele „Nieba w mieście” chcą też przybliżać mieszkańcom polskich miast dobrą literaturę chrześcijańską i pielęgnować kulturę wiary, tak abyś wychodząc z „Nieba” mógł dzielić się nim tam gdzie jesteś. Gościem ks Wierzbickiego będzie Ewelina Jagielska – koordynator projektu – Niebo w mieście.Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl