Nowe zakażenia koronawirusem. Kolejny rekord.

Kolejny dzień z rekordami zakażeń koronawirusem w Polsce. 

Potwierdzono 640 nowych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2, poinformowało Ministerstwo Zdrowia w najnowszym raporcie. Znów najwięcej, bo aż 152 przypadki, odnotowano w województwie śląskim. Z kolei 97 jest w województwie wielkopolskim, 90 małopolskim i 86 w mazowieckim. 

W całym kraju zmarło także 18 osób. W województwie śląskim była to jedna ofiara. W szpitalu w Tychach zmarł 70-letni mężczyzna z powiatu wodzisławskiego. Ponadto 397 osób przebywa w Śląskiem w szpitalach z podejrzeniem zakażenia lub dodatnim wynikiem testu. Tylko w ciągu ostatniej doby do szpitali trafiło 158 osób.

Dwóch policjantów z bielskiego garnizonu policji jest zakażonych koronawirusem a dziesięciu mających z nimi kontakt objęto kwarantanną. Przebywający na kwarantannie mają wrócić do pracy, gdy testy wykluczą zakażenie. Wg kierownictwa komendy, taka ilość nieobecnych z powodu wirusa funkcjonariuszy w żaden sposób nie wpływa na pracę Komendy Miejskiej i podległych jej jednostek w Bielsku-Białej i powiecie bielskim. Od początku epidemii komendant bielskiego garnizonu wprowadził zasady reżimu sanitarnego, które ograniczają możliwość transmisji wirusa. 

Autorzy: Andrzej Ochodek, Joanna Opas /rs/